7 Powodów dlaczego warto mieć stronę internetową

Strona internetowa to w dzisiejszych czasach rzecz obowiązkowa dla każdej osoby czy firmy, która prowadzi lub rozpoczyna własny biznes. Mając własną stronę www zbudujesz swój wizerunek, a przede wszystkim wzbudzisz zaufanie do potencjalnych klientów. Zmniejszysz również ilośc zapytań o podstawowe informacje, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który będziesz mógł wykorzystać na inne działania.

Własna strona internetowa to również najlepszy sposób reklamy – pozycjonowanie, Adwords, remarketing – są narzędziami, które pozwolą Ci dotrzeć do kogo tylko chcesz, dokładnie do klienta, którego szukasz.

Po pierwsze – Zaufanie!

Posiadając własną stronę internetową Twoi przyszli klienci postrzegają Cię za firmę, która jest profesjonalna, dzięki temu zaufanie i chęć podjęcia z Tobą współpracy wzrasta. Młode pokolenia sprawdzają wszystko w internecie, nie ma Cię? To dla młodych nie istniejesz, jesteś dla nich mało wiarygodny i przez to boją się podjąć współpracę. Kolejnym krokiem, który warto wprowadzić jeżeli posiadasz już wykupioną domenę jest przygotowanie specjalnego e-maila, np kontakt@twoja-firma.pl, którego nikt nie podrobi!

2. Pełni rolę wizytówki

W tym argumencie rozwinę kwestię zaoszczędzenia czasu, którego zawsze brakuje prowadząc własną firmę. Ile razy miałeś telefon czy e-maila o podstawowe informacje na temat firmy? W jakich godzinach pracujesz? Czym się dokładnie zajmujesz? Czy masz jakąś ofertę? Odpowiadanie na te pytania zajmuje naprawdę bardzo dużo czasu. Powiedzenie „czas to pieniądz” w tym wypadku jak najbardziej się sprawdza, dlatego tak istotne jest zawarcie najważniejszych informacji o Twojej firmie na stronie.

3. Możesz dotrzeć do każdego

Nieograniczony zasięg – możesz dotrzeć do potencjalnych klientów na dużo większym obszarze niż miasto, gdzie mieści się firma, czy najbliższe okolice. Możesz dotrzeć nie tylko do klientów z Polski, ale również do innych krajów. Obecnie odległość nie jest żadną przeszkodą, najważniejsza stała się jakość oraz dobra oferta, dlatego ważna jest strona, żeby inni mogli Cię znaleźć!

4. Musisz sprecyzować swoją ofertę

Budowanie strony wymaga dokładnego sprecyzowania oferty czy usług jakie oferujemy. Musimy dokładnie zweryfikować nasze działania a często również sam sposób funkcjonowania naszej firmy. Dzięki temu możemy poprawić różne elementy naszej pracy i uczynić je bardziej efektywnymi.

5. Może pracować cały czas

W tym punkcie nawiążemy trochę do 2 argumentu. Pracownicy mają swoje określone godziny pracy, a strona? Strona chociaż nie zastąpi we wszystkim pracownika to jednak jest dostępna cały czas – pracuje 24/7.

6. Poznasz swojego klienta

Dzięki statystykom – specjalnym narzędziom – możesz sprawdzić co lubią osoby które wchodzą na stronę, w jaki sposób docierają na witrynę i wiele innych informacji, które pomogą Ci dopracować ofertę, która przełoży się na większe zyski i zadowolenie klientów.

7. Reklama

Analizując statystyki, które posiadasz możesz sprecyzować reklamę. Mając swoją stronę możesz wykorzystać takie formy jak pozycjonowanie (podniesienie pozycji w wyszukiwarkach) czy remarketing (dotarcie do osób, które były już na Twojej stronie). Dopełnieniem działań reklamowych mogą być również kampanie reklamowe w social media, którymi również warto się zainteresować.

Nie posiadasz jeszcze strony internetowej?
Najwyższy czas ją zrobić!

Skontaktuj się z nami

PS. Daj znać w komentarzu jakie jeszcze mogą być korzyści z posiadania własnej strony.

Podobne wpisy