Certyfikat SSL - co to jest?

Certyfikat SSL potwierdza wiarygodność strony oraz umożliwia szyfrowanie komunikacji między użytkownikiem a stroną www. To bardzo istotna funkcja. Dzięki niej osoba, która wprowadza dane na Twojej stronie (np. newsletter, formularze kontaktowe itp). ma pewność, że nie zostaną one przechwycone w momencie przesyłania.

Dane są szyfrowane jak są jeszcze na Twoim komputerze i w bezpiecznej postaci są wysyłane na serwer, gdzie dopiero następuje ich odszyfrowanie. Dzięki temu w razie próby podsłuchania przesyłu – są one bezpieczne

img

Proces transmisji HTTPS

Regularny proces transmisji danych oparty o https przebiega w 3 etapach:

Etap 1: Tożsamość i protokół.

Potwierdzenie tożsamości użytkownika, a także kopia protokołu SSL z serwera trafia do przeglądarki. Na tym etapie rozpoczyna się cały proces związany z protokołem SSL

Etap 2: Weryfikacjia i szyfrowanie.

Przeglądarka weryfikuje źródło oraz ważność certyfikatu. Następnie wysyła informacje do serwera, a także poprzez serwer wysyłane jest potwierdzenie, które umożliwia rozpoczęcie szyfrowania.

Etap 3: Bezpieczny przesył.

Przesłanie zabezpieczonych informacji między przeglądarką, a serwerem. Dane są rozszyforwywane dopiero będąc na serwerze, więc całą drogę przesyłu są zabezpieczone od próby przejęcia ich zawartości.

Rodzaje certyfikatów SSL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt

icon
Certyfikat DV

Jest to najprostszy i najszybciej wystawiany certyfikat. Przeznaczony jest dla mniejszych stron www. Strony z takim certyfikatem nie dają żadnych informacji dotyczących właściciela certyfikatu.

icon
Certyfikaty OV

Wydawane są po dokładnej kontroli i sprawdzeniu firmy. W takiej sytuacji należy nie tylko dowiedzienie, że jesteś właścicielem domeny. Potrzebne są także dokumenty dotyczące firmy i skan dowodu osobistego.

icon
Certyfikaty EV

Wydawane w momenci spełnienia surowych kryteriów. Ten certyfikat wyróżnia się jest w przeglądarce internetowej polem, które znajduję się obok kłódki w którym widnieje pełna nazwa firmy.

Potrzebujesz nowej strony internetowej?

Wypełnij formularz, który zajmie jedynie 1 minutę. Skontaktujemy się z tobą!